Najnowszy artykuł

Jak Urządzić Domowe Biuro?

Kiedyś praca zdalna wydawała się przywilejem nielicznych, a aktualnie jest ona już koniecznością dla większości z nas. Co zrobić by umilić sobie ten codzienny obowiązek i z radością rzucić się w wir pracy? Odpowiedzią może być urządzenie naszego własnego domowego biura.

 

Nowy wymiar home office

 

Jeszcze jakiś czas temu praca z domu była zarezerwowana tylko dla nielicznych. Dzisiaj dotyczy to już większości z nas. Z dnia na dzień musieliśmy przystosować się do nowych realiów, na które nie byliśmy przygotowani. Bowiem jak nagle znaleźć w naszej codziennej przestrzeni miejsce do spokojnej, ale też efektywnej pracy? Rozwiązaniem jest domowe biuro – wydzielona strefa lub kąt, gdzie będziemy mogli spokojnie skupić się na pracy.

 

Znajdź własny kąt do pracy

 

Domowe biuro to o wiele przyjemniejsza i zdrowsza alternatywa niż praca z laptopem na kolanie lub na zagraconym kuchennym stole. Właściciele domów mają więcej swobody w organizacji takiego miejsca. Większa przestrzeń daje więcej możliwości by wydzielić zaciszny kąt. Problem natomiast pojawia się u posiadaczy małych mieszkań. W takim przypadku, najlepiej ustawić biurko w rogu pokoju – nie musi być duże, ważne, aby spełniało swój cel oraz miało dostosowaną do nas wysokość. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca możesz oddzielić je od reszty pokoju regałem lub kotarą – poczujesz się wtedy jak we własnym gabinecie, a regał może pomóc w uporządkowaniu Twoich dokumentów. Jeżeli jednak mamy ograniczoną przestrzeń, możemy zdecydować się na małą szafkę pod biurko, która pomieści nam najpotrzebniejsze akcesoria i druki.

 

Fotel biurowy

 

Niezbędnym elementem towarzyszącym nam w codziennej pracy jest fotel biurowy. W tej kwestii nie warto iść na łatwiznę dostawiając do naszego biurka na przykład twarde kuchenne krzesło. Musimy mieć na uwadze zdrowie, a w perspektywie kilkugodzinną pracę. Dobrze dobrany fotel pozwoli nam na wygodną pozycję kręgosłupa nawet przez długi czas. Największą popularnością na rynku cieszą się fotele obrotowe. Posiadają one dużo udogodnień dla użytkownika, takich jak regulacja siedzenia i odchylenia. Takie modele najlepiej nadają się do domowego biura, ponieważ możemy dostosować je do naszych potrzeb. Wygodną opcją, którą również powinniśmy rozważyć jest wybranie fotela z podłokietnikami. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą pokusić się nawet o fotel z zagłówkiem.

 

Oświetlenie

 

Następnym ważnym aspektem w naszym domowym biurze jest oświetlenie. Jeśli mamy taką możliwość dobrze jest zaaranżować nasz kąt do pracy jak najbliżej okna. Mimo, że większość pracy wykonujemy na komputerze to światło dzienne zapewnia nam dobre samopoczucie oraz zwiększa naszą produktywność.

Po zmierzchu natomiast warto pomyśleć o dobrej jakości sztucznym oświetleniu. Duża lampa wisząca na środku pokoju lub kinkiet na ścianie, absolutnie nie będą wystarczające. Niezbędnym elementem będzie lampka biurkowa. Warto wybrać taką, która zapewni nam dostateczną ilość światła, niemniej jednak duży wybór wzorów i kolorów dostępnych na rynku może sprawić, że ten gadżet stanie się również wspaniałą ozdobą biurka. Mając na uwadze aspekty estetyczne, nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszej cesze, czyli jej funkcjonalności. Warto jest wybrać lampkę biurkową z regulowanym ramieniem, które pozwoli nam skierować światło w wybrany punkt. Jeśli nasze biurko ma ograniczoną powierzchnie, zaopatrzmy się w lampkę z klipsem, którą przypniemy do krawędzi biurka, jednocześnie zyskując trochę cennego miejsca na blacie.

 

Co na koniec? Dodatki!

 

Tablica korkowa? Niebanalne obrazki? A może rodzinne zdjęcia? Na ostatnim etapie urządzania naszego domowego biura możemy dać się ponieść naszej kreatywności i spersonalizować naszą przestrzeń. Wybierzmy akcesoria, które nie będą nas rozpraszać, ale na które miło będzie nam przenosić wzrok w przerwach od wpatrywania się w ekran. Zalecanym gadżetem są tutaj zielone rośliny, które nie tylko odprężają nas i nasze oczy, ale dodatkowo oczyszczają powietrze.

 

Aranżując domowe biuro warto skupić się na dopasowaniu go do naszych potrzeb. Musi być to przede wszystkim miejsce, gdzie będziemy się czuć dobrze i komfortowo. Czasem lepiej zrezygnować z ładnego designu na rzecz funkcjonalności i naszej wygody. Z drugiej jednak strony czasem możemy zaszaleć i dorzucić parę szalonych lub osobistych dodatków, na co zazwyczaj nie pozwalałby biurowy wystrój.

 

-Maria

Zarejestruj się, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje

Zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i artykuły
GRUPA INSTAFIX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie, ul. Nizinna 13/28 04-386 Warszawa. Wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st.

Kontakt

Lokalizacja

Nizinna 13/28 04-386 Warszawa, Poland
pon-pt 9:00-18:00
sob: 10:00 – 15:00

Copyright © 2023 InstaFix. All rights reserved. Zasilany przez  Scope Thinkers.
back-to-top